In de audit kun je als professional in ontwikkeling blijven. Zeker als je werkt in een omgeving met andere senior professionals, waar volop ruimte is om jouw groei mogelijk te maken. Michelle werkt in Team Eindhoven en legt uit hoe waardevol het is om zelf het stuur in handen te hebben.
Persoonlijke ontwikkeling staat op 1
Binnen Qconcepts is ontwikkeling een belangrijk aandachtspunt. Naast een uitgebreid vaktechnisch programma en L&D programma, krijgt iedere collega persoonlijke begeleiding bij groei. “Als Q’er voel je dat professionele ontwikkeling hier echt op één staat én dat je zelf het stuur in handen hebt.
Dat komt enerzijds door het senior professional model. Dat houdt in dat je werkt met mensen die bewust voor audit kiezen en al de nodige jaren ervaring hebben. Dat merk ik in alles: als ik een vraag heb, krijg ik altijd een inhoudelijk sterk antwoord, aan wie ik het ook vraag. Dit heeft veel meerwaarde, want ik leer snel én het zorgt voor een goede sfeer: je zit met mensen aan tafel die het vak leuk vinden en er echt voor gaan.
Ook ben je hier geen nummer. Er wordt echt naar je geluisterd. Of het nou gaat om mijn ontwikkeling of ons klantenpakket: wensen en behoeftes zijn bespreekbaar en worden opgepakt. Ik ben de baas over mijn eigen ontwikkeling. Als ik zeg: binnen twee jaar wil ik promotie maken, dan maken we daar samen een plan voor. Ik bespreek mijn doelen met mijn mentor en managers. We kijken waar ik nu sta, waar ik heen wil en welke rol ik op opdrachten moet pakken om daar te komen. Elke paar weken hebben we een mentorgesprek om te kijken of we nog op koers liggen. En als het even te veel wordt, kan ik ook een stap terug doen.”
Audit blijft uitdagend
Binnen de audit kunnen professionals kiezen voor een specialisatie. “Mijn specialisatie ligt in het MKB+. Ik werk voor bedrijven die variëren van net controleplichtig tot een omzet richting de 300 à 500 miljoen. Dat zijn transportbedrijven, detacheerders die veel met de overheid en onderwijsinstellingen werken, handelsondernemingen, productiebedrijven en dienstverleners. Ook zitten er internationale klanten tussen.
Die mix past bij mij, omdat ik graag in de volle breedte van het vak bezig ben en veel afwisseling heb in mijn werk. Geen week is hetzelfde, elk bedrijf werkt anders. Je duikt steeds in een nieuwe wereld, leert de core business kennen en ziet wat er binnen zo’n organisatie gebeurt. Het is nooit alleen cijfers nalopen en wekelijks hetzelfde trucje uithalen.
Dit zorgt ervoor dat ik mezelf blijf uitdagen. Ik wil mezelf graag ontwikkelen. Dat kan soms zwaar zijn, maar draagt er ook aan bij dat geen enkele dag hetzelfde is. Ik ben blij dat als je bij Q aangeeft wat je wilt, vrijwel alles mogelijk wordt. Zo biedt Q mij de ruimte om mijn werk uitdagend te houden.”
Optimale samenwerking in het team
De zelfsturende teams zijn zelf verantwoordelijk voor het verzorgen van samenwerking in het team én voor de invulling van de sfeer en beleving: “De sfeer in ons team is gezellig en nuchter. We werken hard, maar er is ruimte om tussendoor even te praten over het weekend. In Eindhoven zit ook echt een stukje bourgondische gezelligheid met etentjes en teamuitjes.
In ons team werken we hybride: deels op kantoor, deels bij de klant en soms thuis. Ongeacht de locatie, zijn de lijnen kort. Als ik ergens tegenaan loop, loop ik gewoon naar iemand toe of pak ik de telefoon.
Per opdracht kijken we wie welke rol oppakt. Omdat ik wil doorgroeien, wordt er bewust gekeken wanneer ik bijvoorbeeld meer in een assistant managerrol kan stappen. Je wordt niet in het diepe gegooid, je wordt klaargestoomd.”
Samenvattend
“Eigenlijk is het simpel. Iemand moet kiezen voor Q als ze willen kiezen voor zichzelf. Als je een bedrijf zoekt waar professionele ontwikkeling op nummer één staat, kom dan bij Q.”
Nieuwsgierig of Q jouw plek is? Begrijpen we. Neem contact met ons op of laat je gegevens achter via onderstaand formulier. Dan nemen wij contact met jou op!










